Galeria Stalowa : o wystawie
 • Przeszła wystawa

  WYSTAWA ZBIOROWA
  .
  WYSTAWA I CHARYTATYWNA AUKCJA PRAC POPLENERIADOWYCH

   

  20 stycznia 2017

  31 stycznia 2017

   
   

  Ekspozycja prac: 20 stycznia - 31 stycznia w godz. 12:00-19:00
  Wernisaż wystawy: 31 stycznia, godz. 19.00
  Aukcja młotkowa: 31 stycznia, godz. 19.30

   

  PLENERIADY to oryginalna, autorska idea właściciela Galerii STALOWA Krzysztofa Fabijańskiego oraz założyciela Fundacji Galerii STALOWA, który postanowił zapraszać do Kazimierza nad Wisłą wybitnych profesorów i ich studentów z najważniejszych polskich uczelni artystycznych. W trakcie tych spotkań młodzi twórcy całymi dniami pracują, a wieczorami biorą udział w serii wykładów prowadzonych przez profesorów i asystentów.

   

  „Dostrzegłem, że nie ma w zasadzie miejsca gdzie mogliby spotkać się studenci różnych uczelni artystycznych i wspólnie pracować. Kazimierska Pleneriada jest zatem próbą stworzenia dobrego miejsce, gdzie studenci malarstwa, pod okiem swoich profesorów oraz asystentów, mają możliwość na kreatywną i swobodną wyprowadź twórczą. Ważny jest również dla nas rozwój młodych malarzy, dlatego podczas Pleneriady organizujemy wykłady wielu uznanych profesorów i malarzy, którzy przekazują studentom swoje doświadczenie oraz wiedzę. Nazwa projektu „Pleneriada” nie jest przypadkowa. Łączy w sobie dwoistość pomysłu: z jednej strony studenci uczestniczą w plenerze i malują obrazy, z drugiej strony dochodzi pewien element rywalizacji pomiędzy nimi, ponieważ nagradzamy pieniężnie twórców najlepszych prac.”                               

                                          Krzysztof Fabijański

   

  W tegorocznej VI edycji Pleneriady uczestniczyli studenci z pracowni prof. Krzysztofa Skarbka z ASP we Wrocławiu pod wodzą asystenta Piotra Saula, studenci z UA w Poznaniu pod kierunkiem prof. Andrzeja Pepłońskiego i asystentki Natalii Czarcińskiej oraz studenci UMK w Toruniu z prof. Janem Pręgowskim i Ireneuszem Kopaczem.

   

  W dniach 20 - 31 stycznia 2017 roku w siedizbie Galerii STALOWA przedstawimy efekty VI edycji Kazimierskiej Plenerady w Kazimierzu nad Wisłą.

   

  Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 31 stycznia 2017 roku o godz. 19.00, zaś o godz. 19.30 odbędzie się młotkowa STALOWA Charytatywna Aukcja Popleneriadowa, której Organizatorem jest Fundacja Galerii STALOWA. Wernisaż oraz aukcja odbędą się w Galerii STALOWA w Warszawie przy ul. Stalowej 26.

   

  Całkowity dochód z aukcji przeznaczony zostanie na „Fundację Galerii STALOWA”, która aktywnie wspiera młodych adeptów sztuki w trakcie studiów, jak i po ukończeniu artystycznej edukacji.

   

  Więcej o aukcji >>

  Fotorelacja >>